

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.57 mm |
| Width | 3.94 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 2.24 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 75 V |
| Peak Pulse Current | 46.5 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 83.3 V |
| Max Reverse Leakage Current | 100 µA |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 8.33 V |
| Reverse Standoff Voltage | 7.5 V |
| Clamping Voltage | 12.9 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| ESD Protection | Yes |
| Test Current | 1 mA |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
